Testy użytności - czy Twoja aplikacja jest przyjazna dla użytkowników?

SilenceOntheWire jest polską firmą, specjalizującą się w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego, tworzoną przez zespół wysoce wykwalifikowanych oraz doświadczonych ekspertów z wieloletnią praktyką w zakresie analizy, planowania, implementacji, administracji oraz wsparcia technicznego z zakresu IT Security. Łącząc pasję, zaangażowanie i profesjonalizm oraz bazując na popartej doświadczeniem wiedzy doradzamy, projektujemy, wdrażamy i wspieramy w utrzymaniu aplikacje oraz systemy naszych klientów.

Dlaczego znowu nie mogę znaleźć tego, czego szukam? To znajome, frustrujące uczucie, jest doświadczeniem, jaki prawie wszyscy przeżywamy, odwiedzając witryny internetowe, ale czy podobnie uważają Twoi użytkownicy odwiedzający Twoją witrynę biznesową? Słaba użyteczność może bezpośrednio wpłynąć na lojalność klientów, a co za tym idzie może mieć wpływ na sprzedaż oraz reputację marki. Twoja aplikacja powinna być łatwa do nauczenia się, obsługi i nawigacji oraz spełniać oczekiwania Twoich klientów.

Testy użyteczności aplikacji pomagają zapewnić, że Twoja witryna lub aplikacja działa w realistycznych konfiguracjach biznesowych i podczas wykonywania przypadków użycia, które symulują realistyczne zachowania użytkowników. Dzięki naszej sprawdzonej metodologii testowania użyteczności zapewniamy Ci obszerną ocenę funkcjonalności Twojego produktu, sprawdzają, rozpoznając i skalując problemy w podstawowych funkcjach Twojego produktu, dzięki czemu możemy zasugerować elementy do poprawy.

Nasze podejście do testowania użyteczności, wspierane przez wysoce elastyczne i oparte na wiedzy rozwiązania dla usług testowania użyteczności, może Ci pomóc w ulepszeniu interfejsu użytkownika, w celu poprawy zadowolenia odbiorcy końcowego.

Dlaczego należy testować użyteczność aplikacji?

Każdy programista aplikacji powinien rozważyć testy użyteczności swojego produktu, aby ocenić reakcje użytkowników oraz opracować obszary możliwe do poprawy, zanim aplikacja zostanie udostępniona użytkownikom końcowym.

Oczywiste korzyści płynące z testowania użyteczności obejmują:

  1. Szybką identyfikację problemu - testy użyteczności pomagają zespołom projektującym oraz rozwijającym oprogramowanie szybko wykrywać błędy na wczesnym etapie rozwoju.
  2. Precyzję - testy użyteczności zapewniają dobre wyniki produktu w chwili jego wydania.
  3. Mierzenie czasu wykonywania przypadków użycia - testy użyteczności pozwalają ocenić ile czasu zabierze użytkownikom wykonanie poszczególnych zadań.
  4. Zadowolenie klientów - testy użyteczności zapewniają, że użytkownicy są w pełni zadowoleni z zaprojektowanej strony internetowej lub aplikacji.
  5. Lepsze wykonanie - testy użyteczności identyfikują zmiany, wymagane do poprawy ogólnej wydajności oprogramowania.
  6. Ulepszona wydajność - testy użyteczności sprawią, że Twój produkt IT będzie bardziej wydajny dzięki spełnieniu wszystkich wymaganych kryteriów rozwoju.

Jakie usługi zapewniamy podczas testowania użyteczności?

Dlaczego słaba wydajność aplikacji i zbyt długa realizacja podstawowych funkcji przez użytkownika wpływa na przychody, wiarygodność i zadowolenie klientów? Czy nie odrzucasz aplikacji, które działają zbyt wolno? W naszej firmie integrujemy metodyczną praktykę inżynierii wydajności jak najwcześniej w cyklu życia oprogramowania, aby zagwarantować naszym klientom, że aplikacje będą niezawodne zarówno w warunkach normalnych jak i ekstremalnych.

SilenceOntheWire odpowiada na niesamowite pytanie: jak zapobiegać atakom hakerskim?

Szybko i sprawnie rozwiązuj incydenty bezpieczeństwa w Twojej organizacji.