Testy Red Team

Sprawdź, jak Twoi ludzie, procesy i technologie ochraniają najbardziej kluczowe zasoby w Twojej firmie.

Każda organizacja może znacznie poprawić swoje podejście do cyberbezpieczeństwa, testując swoją organizację z pozycji napastnika – biorąc pod uwagę najnowsze techniki ataków, które mogą zostać wykorzystane do prób uzyskania dostępu do najważniejszych zasobów (krytycznych danych i systemów oraz do ludzi zatrudnionych w organizacji). SilenceOntheWire pomaga organizacjom osiągnąć te cele za pomocą dwóch unikalnych usług, a mianowicie testom Red Team, zarówno pracowników, jak i Centrów Operacji Bezpieczeństwa.

Na czym polega nasza usługa?

Nasza usługa Red Team skupia się na zapewnieniu Twojemu zespołowi bezpieczeństwa praktycznego doświadczenia w walce z prawdziwymi cyberatakami. Aby sprawdzić, jak Twoja firma radzi sobie ze szkodliwymi działaniami, wykorzystujemy zarówno konwencjonalne, jak i zaawansowane techniki ataków, aby za wszelką cenę osiągnąć ustalone cele. To Ty definiujesz cele ataku, którymi zwykle powinny być najgorsze scenariusze biznesowe, a następnie nasz zespół rusza do ich realizacji. Nasz zespół testerów Red Team przechodzi cały cykl życia scenariusza testowego, od rozpoznania do ukończenia ataku.

Sprawdzamy także możliwości Twojego wewnętrznego personelu do ochrony i zabezpieczenia krytycznych zasobów. Korzystając z doświadczenia naszej pierwszej linii wsparcia, nasi eksperci symulują taktykę, techniki i procedury ataku ukierunkowanego na rzeczywisty świat, ale bez żadnych negatywnych konsekwencji.

Usługa Red Team dla zespołów bezpieczeństwa, znana również jako Purple Team, symuluje ukierunkowany atak na każdym etapie cyklu życia organizacji z możliwością symulowania działań wielu atakujących jednocześnie. Zwykle osoba odpowiedzialna za reagowanie na incydenty działa równolegle z wewnętrznym zespołem ds. bezpieczeństwa, ponieważ stara się wykryć działania zespołu Red Team i odpowiedzieć na jego działania, zapewniając odpowiednie wsparcie oraz ocenę poziomu ataku (zarówno na ludzi, jak i na procesy oraz narzędzia) na każdym kroku.

Nasza usługa Red Team jest idealna dla organizacji, które chcą sprawdzić swoją zdolność do ochrony krytycznych zasobów przed ukierunkowanymi atakami. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą szkolić swoich pracowników i poprawiać ich zdolność do wykrywania oraz reagowania na ukierunkowane ataki.

Usługa Red Team może pomóc Ci w następujących dziedzinach:

Zdobądź doświadczenia związane z próbami naruszenia prawa w świecie rzeczywistym

Określ poziom wysiłku, jaki muszą włożyć cyberprzestępcy, aby ujawnić Twoje wrażliwe dane

Skróć czas reakcji na zdarzenia i incydenty

Oceń stan bezpieczeństwa i przygotowanie organizacji na rzeczywiste ataki typu „no-hold-barred”

Zwiększ możliwości swojego zespołu cyberbezpieczeństwa w zakresie zapobiegania, wykrywania i reagowania na incydenty w czasie rzeczywistym

Zidentyfikuj i napraw luki w zabezpieczeniach, zanim napastnik je wykorzysta

Uzyskaj oparte na faktach analizy ryzyka i zalecenia dotyczące obszarów do poprawy

Co dostajesz w zamian?

Zestawienie biznesowe dla kierownictwa wyższego szczebla, wraz ze szczegółami technicznymi, które zawierają wystarczającą ilość informacji do odtworzenia wyników naszych testów

Analizę ryzyka opartą na faktach, dzięki czemu wiesz, że krytyczne podatności dotyczą Twojego specyficznego środowiska

Zalecenia taktyczne, gotowe do natychmiastowego wdrożenia

Zalecenia strategiczne, wyznaczające długoterminowe wdrożenia poprawek bezpieczeństwa

Red Team - nasze podejście

Nasza usługa Red Team opiera się na systematycznej, powtarzalnej i łatwej do zreprodukowania metodologii. Zaczynamy od ustalenia następujących podstawowych informacji i zasad współpracy, uzgodnionych we współpracy z kierownictwem organizacji:

  1. Czy nasz zespół testów Red Team zaczyna test posiadając informacje o twoim środowisku (white box), czy bez żadnych informacji (black box)?
  2. Czy nasz zespół powinien przeprowadzić due dilligence na temat ryzykownych aktywów oraz słabych punktów w Twojej branży?
  3. Jakie cele ma osiągnąć nasz zespół podczas symulacji ataków ze świata rzeczywistego?

Po identyfikacji celów, nasz zespół próbuje naruszyć aplikacje oraz systemy, eskalować uprawnienia, uzyskać dostęp do kluczowych systemów, generować fałszywe dane, które emulują wrażliwe dane produkcyjne oraz zasymulować kradzież danych. Nasze badania oraz eksperymenty koncentrują się na nieszkodliwej taktyce, która pozwala osiągnąć wszystkie możliwe cele. Dzieje się tak ponieważ prawdziwi atakujący starają się nie zakłócać działania systemów, jakie obierają za swój cel, ponieważ klienci zaczynają zadawać uciążliwe pytania, kiedy nie posiadają dostępu do swoich usług.

Dodatkowo sprawdzamy także, czy Centrum Operacji Bezpieczeństwa (Security Operations Center) jest gotowe na odparcie ataku cybernetycznego. W tym celu wykorzystujemy krok po kroku ćwiczenia oparte na scenariuszach bojowych, aby przetestować zdolności do wykrywania, zapobiegania oraz reagowania na atak na każdy etapie cyklu życia ataku.

Uważamy, że nasza usługa Red Team jest najlepszym sposobem oceny skuteczności kontroli bezpieczeństwa oraz zapobiegania, wyrywania i reagowania na złośliwe aktywności wszędzie tam, gdzie ma to największe znaczenie.

SilenceOntheWire odpowiada na niesamowite pytanie: jak zapobiegać atakom hakerskim?

Szybko i sprawnie rozwiązuj incydenty bezpieczeństwa w Twojej organizacji.