Bezpieczny przegląd kodu - czy Twój kod jest bezpieczny?

SilenceOntheWire jest polską firmą, specjalizującą się w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego, tworzoną przez zespół wysoce wykwalifikowanych oraz doświadczonych ekspertów z wieloletnią praktyką w zakresie analizy, planowania, implementacji, administracji oraz wsparcia technicznego z zakresu IT Security. Łącząc pasję, zaangażowanie i profesjonalizm oraz bazując na popartej doświadczeniem wiedzy doradzamy, projektujemy, wdrażamy i wspieramy w utrzymaniu aplikacje oraz systemy naszych klientów.

Przeglądanie kodu pomaga określić standardy kodowania i pozwala poprawić jakość aplikacji na poziomie kodu źródłowego. Każda organizacja, która chce uczynić swój kod łatwym do skalowania, powinna przeprowadzać recenzje kodu.

Odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteś zadowolony ze standardów kodowania w swojej aplikacji.

Dlaczego warto przeprowadzać bezpieczny przegląd kodu źródłowego?

Przegląd kodu może w bardzo szybki sposób ujawnić takie problemy, jak typowe błędy programistów, synchronizacja wątków, używanie refleksji, używanie przestarzałych funkcji i inne potencjalne wycieki pamięci, problemy bezpieczeństwa oraz zapewnienie, że testy jednostkowe obejmują wszystkie ścieżki kodu, przypadki testowe oraz przypadki użycia.

Główne korzyści z przeglądu kodu obejmują:

  1. Zmniejszenie wysiłku – proces przeglądu kodu pomaga zredukować wysiłek poświęcony na rozwój oprogramowania, ponieważ wszystkie błędy są wskazywane bardzo wcześnie i naprawa wymaga mniej wysiłku.
  2. Realizowanie wymagań dotyczących zgodności – przegląd kodu źródłowego jest obowiązkowym wymogiem dla niektórych norm, na przy kład PCI, i dla niektórych organizacji, w tym instytucji finansowych.
  3. Ochrona reputacji firmy – bezpieczny kod oznacza bezpieczną aplikację, co może bardzo pomóc w ochronie reputacji firmy.
  4. Zmniejszenie kosztów wytwarzania oprogramowania – przeglądy kodu zmniejszają całkowity koszt procesu rozwoju oprogramowania, wskazując na błędy w oprogramowaniu już w początkowym etapie procesu wytwarzania oprogramowania.
  5. Poprawa jakości –kompleksowy proces przeglądu kodu poprawi jakość końcowych wyników aplikacji lub oprogramowania.
  6. Urzymanie standardów kodowania – przeglądanie kodu pomaga w analizie zgodności ze standardami kodowania.w.

Nasze podejście

Udało nam się opracować kompleksową metodologię do przeprowadzania recenzji kodu źródłowego. Rozpoczynamy od ręcznej analizy kodu, podczas której jesteśmy w stanie wychwycić większość błędów w oprogramowaniu. Odpowiadamy na pytania klientów, łącznie z wyjaśnieniem, dlaczego należy używać pewnych funkcji i jak ognia unikać używania innych funkcji.

Nasz zespół jest także biegły w posługiwaniu się automatycznymi narzędziami do sprawdzania kodu źródłowego, takimi jak Jstyle, CodeStriker, HP Fortify. Posiadamy bogate doświadczenie w sektorze edukacji, handlu detalicznym, sektorze rządowym, medialnym i finansowym. Jako firma świadcząca usługi weryfikacji kodu pomagamy wielu naszym klientom z listy Fortune 1000 w utrzymaniu standardów kodowania, aby zapewnić pomyślne wydanie danego produktu.

Wykonujemy przeglądy kodu, które pozwalają zaoszczędzić czas poprzez złapanie wad, zanim wpłyną one na inne części kodu. Wady wykryte podczas przeglądu kodu mogą być problemami funkcjonalnymi, problemami z konserwacją, takimi jak niestabilny lub niezrozumiały kod, lub problemami z identyfikacją, takimi jak niepotrzebne funkcje lub funkcje, które nie spełniają wymagań.

Jakie ryzyko może się ukrywać w Państwa repozytorium?

Bezpieczny przegląd kodu identyfikuje i naprawia błędy w kodzie źródłowym, zanim staną się one rzeczywistym zagrożeniem bezpieczeństwa. Jeśli bezpieczny przegląd kodu zostanie przeprowadzony prawidłowo, może zabezpieczyć lepiej aplikację niż inne potencjalne czynności, jakie zostaną wykonane.

Oczywiście narzędzia do statycznej analizy kodu mogą pomóc identyfikować problemy w dużych ilościach kodu źródłowego, ale tylko recenzent, który jest ekspertem w programowaniu, może określić, czy dana luka jest naprawdę przydatna atakującemu i jakie jest prawdopodobieństwo jej wykorzystania oraz wpływ na bezpieczeństwo aplikacji.

Nasi inżynierowie bezpieczeństwa wykorzystują zaawansowane środowiska kodowania, w których wykorzystują połączenie narzędzi do statycznej analizy kodu oraz ręcznej kontroli, aby wykryć jak największą liczbę błędów w kodzie źródłowym. Nasze rozwiązanie jest unikalne w całej branży, ponieważ wszystkie zidentyfikowane podatności są powiązane z naszą bazą wiedzy, co pozwala zapewnić szczegółowe wskazówki dotyczące korekt w kodzie w zależności od wybranej platformy i użytego języka programowania.

Nasi eksperci do spraw bezpieczeństwa stosują czteroetapowe podejście do przeprowadzania bezpiecznego przeglądu kodu oprogramowania:

SilenceOntheWire odpowiada na niesamowite pytanie: jak zapobiegać atakom hakerskim?

Szybko i sprawnie rozwiązuj incydenty bezpieczeństwa w Twojej organizacji.