Adrian Stolarski

Founder SilenceOntheWire


Witaj, jesteś na stronie SilenceOntheWire. Czas żebyśmy się lepiej poznali. Pozwolisz, że opowiem Ci trochę o sobie? Nazywam się Adrian Stolarski i jestem founderem SilenceOntheWire. W branży informatycznej jestem praktycznie od 14 roku życia, a w profesjonalnej branży programistycznej oraz bezpieczeństwa od 2003 roku. Od tego czasu przeszedłem bardzo długą drogę. Ale o tym za chwilę.

W 2012 roku rozpocząłem przygodę z amerykańską firmą InfosecIntitute. Cały czas jestem researcher'em w tej firmie, to znaczy, że odkrywam nowe podatności oraz pomagam radzić sobie firmom z sektora prywatnego, wojskowego oraz ochrony zdrowia. Dziękuję Dejanowi Lukanowi, Jay’owi Turla, Keatron’owi Evansowi oraz wszystkim researcher’om InfosecInstitute za te wszystkie lata. Dziękuję także Jack’owi Koziołowi oraz Robertowi Rodrigez’owi za danie szansy hakerowi z Polski.

W tym samym roku poznawałem także dobre praktyki tworzenia oprogramowania w firmie Future Processing w Gliwicach. I tutaj dziękuję Danielowi Decowi, Łukaszowi Januszkowi oraz wielu innym wspaniałym ludziom z firmy Future Processing. Naprawdę bardzo Wam dziękuję.

W 2013 i 2014 roku współpracowałem z firmą Euivac przy projekcie snapshot.travel Michaela Heizna. Cały czas pozostajemy w dobrych stosunkach z firmą snapshot.travel. Dziękuję Ci Michael, to Ty mi pierwszy raz pokazałeś, jak robi się wspaniałe projekty.

Następnie tworzyłem oprogramowanie dla nieistniejącego już Skok Wołomin, dotyczące analiz ryzyka bankowego, co otworzyło mi furtkę do departamentu cyberbezpieczeństwa w GetinNoble Bank. Bardzo mile wspominam spędzony tam czas i dziękuję dyrektorowi Marcinowi Kowalczykowi, managerowi Zbyszkowi Grzelakowi, dyrektorowi Olgierdowi Shonwaldowi, managerom Halinie Połjanowskiej-Burdzie oraz Arturowi Reichowi. Dziękuję Wam za wspólny czas. Ale najbardziej za ten wspólnie spędzony czas dziękuję dyrektorowi Romanowi Pinkoszowi. Roman byłeś najlepszym dyrektorem departamentu, a później pionu, z jakim zdarzyło mi się współpracować. Naprawdę dużo Ci zawdzięczam i dziękuję za cierpliwość oraz wyrozumiałość. Współpracowałem także z grupą ING jako specjalista od cyberbezpieczeństwa. Także Wam dziękuję za czas spędzony razem.

Na swojej drodze spotkałem wielu wspaniałych ludzi, takich jak Ryszard Dałkowski, Krzysztof Folek i Adrian Kapczyński. Ludzie Ci od wielu lat są moimi przewodnikami i mentorami. Pozdrawiam też Maksa Stempniewicza z Microsoft of Startups oraz Marcina Boreckiego z funduszy Experior Venture Fund i Hendgehog Found. Dziękuję Wam za czas poświęcony mi w Warszawie. Dziękuję także Wojciechowi Apelowi z projektu Triggo. Dzięki Tobie Wojtku uczę się być przede wszystkim lepszym człowiekiem. Chcę także podziękować Januszowi Dramskiemu oraz Krzystofowi Wróblewskiemu, dwóm ludziom, którym tak wiele zawdzięczają młode firmy ze Śląska. Dziękuję Wam.

Na koniec, przez prawie rok współpracowałem z firmą Sprawy24, która buduje CRM dla kancelarii prawnych. Uznałem, że wiele rzeczy można zrobić lepiej, więc odszedłem. Od września 2017 świadczę usługi Infrastructure as a Service dla wielu firm na świecie, w tym dla klientów z listy Fortune 500, jeśli chodzi o Fast Data oraz naprawdę szybkie przetwarzanie danych. Jako osoba ze społeczności skupionej wokół Lightbenda, staram się aktywnie rozwijać oprogramowanie, którego używają największe firmy na świecie, takie jak Intel, ING Group, LinkedIn, Verizon, IBM, Amazon, EA, Zalando. Świadczę zarówno usługi doradcze oraz udostępniam mikro usługi w modelu Infrastructure As a Service.

We wrześniu także poznałem jednego z partnerów biznesowych, kancelarię prawa gospodarczego z Katowic. Nie chcę wymieniać jeszcze jej nazwy, ale to właśnie współpraca z kancelarią sprawia, że tworzymy coś wspaniałego. Na podstawie doświadczeń adwokackich oraz najlepszych praktyk w branży, powstaje niesamowity system obiegu dokumentów dla kancelarii prawnych. Tak to jest coś niesamowitego. Niesamowite jest to, że IT oraz branża prawna może ze sobą współpracować, tworząc system przyszłości i opierając się na najlepszych rozwiązaniach technologicznych na świecie.

Drogi mecenasie, nie proszę Cię o zakup tego systemu już dzisiaj. Proszę Cię natomiast, abyś wypróbował demo i pomógł nam dalej rozwijać ten system, w taki sposób, aby spełniał Twoje potrzeby. Zbudujmy razem kolejny niesamowity biznes. Pozdrawiam i dziękuję Ci za czas spędzony na tej stronie.

Dlaczego Twoja firma może mi zaufać?

  • Przez lata wspołpracowałem z najwiekszymi grupami finansowymi w Polsce i naswiecie, takimi jak GetinNoble Bank oraz Ing Group.
  • Napisałem ponad 200 publikacji na temat cyberbezpieczeństwa oraz zarządzania projektami w sektorze finansowym oraz prawnym Moje artykuły znajdziecie na portalu InfosecInstitute, magazynie Businessman Today oraz wielu innych.
  • Doradzam firmom podczas wdrażania regulacji Komisji Nadzoru Finansowego oraz innych regulacji dla podmiotów płatniczych.
  • Współpracuje z ENISA, RedTeam Assocations oraz wieloma innymi organizacjami na całym świecie.

SilenceOntheWire odpowiada na niesamowite pytanie: jak zapobiegać atakom hakerskim?

Szybko i sprawnie rozwiązuj incydenty bezpieczeństwa w Twojej organizacji.